Od września 2021 roku w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski (Warszawa, Skwer Kard. Stefana Wyszyńskiego 6) odbywają się regularne spotkania ks. Leszka Gęsiaka SJ, rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, z dziennikarzami.

Podczas spotkań ks. Gęsiak omawia minione i nadchodzące wydarzenia oraz aktualne tematy dotyczące Kościoła w Polsce. To również czas na zadawanie indywidualnych pytań Rzecznikowi Episkopatu lub gościom specjalnym, którzy są zapraszani na te spotkania.

Wejście na spotkanie prasowe jest możliwe tylko na podstawie okazania „stałej akredytacji”, którą mogą Państwo otrzymać przesyłając na adres mailowy Biura Prasowego (biuroprasowe@episkopat.pl) skany Państwa legitymacji prasowych, zdjęcie do karty akredytacyjnej oraz wniosku o przyznanie akredytacji prasowej (wniosek do pobrania).

Stała akredytacja na spotkania prasowe z Rzecznikiem Episkopatu będzie ważna do 30 czerwca 2022 roku.

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa, przed wejściem na spotkanie należy poddać się mierzeniu temperatury i wypełnić deklarację o aktualnym stanie zdrowia. Podczas całego spotkania obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego.

Spotkania dla dziennikarzy posiadających stałą akredytację będą odbywać się regularnie co tydzień, według zasady: jedna redakcja – jeden dziennikarz.

W razie pytań związanych z organizacją i przebiegiem spotkań prasowych prosimy o kontakt z Biurem Prasowym Konferencji Episkopatu Polski:

biuroprasowe@episkopat.pl
tel.: 22 530 48 25 | 604 904 487