Spotkanie Krajowej Rady KSM

0
2249

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie trwa jednodniowe spotkanie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.  Biorą w nim udział członkowie zarządów diecezjalnych oraz diecezjalni księża asystenci. W obradach uczestniczy także przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży i delegat KEP ds. KSM bp Marek Solarczyk.

Przedstawiciele KSM z całej Polski podsumowują dotychczasowe działania KSM i omawiają plany na kolejny rok pracy duszpasterskiej i formacyjnej. Przedmiotem obrad są m.in. strona internetowa stowarzyszenia,  działania Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa oraz Młodzieżowej Agencji Informacyjnej, a także plany akcji wakacyjnych prowadzonych przez KSM.

Przewodnicząca Prezydium Krajowej Rady KSM Ilona Trojnar podkreśla, że spotkania przedstawicieli KSM z całej Polski budują jedność. Jest to również okazja do wymiany doświadczeń dotyczących konkretnych inicjatyw podejmowanych w różnych diecezjach.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. – Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie” – jak czytamy na stronie internetowej stowarzyszenia. – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest po to,  by młodzi ludzie, żyjąc dla Pana Boga jako osoby świeckie, jak najpełniej rozwijali swoje powołanie w świecie – podkreśla asystent generalny KSM ks. Zbigniew Kucharski.

Spotkania Krajowej Rady KSM odbywają się trzy razy w roku.

BPKEP

fot. ilustracyjne: archiwum KSM Diecezji Drohiczyńskiej

BRAK KOMENTARZY