Po raz 24 ludzie z całej Polski gromadzą się na Spotkaniu Młodych w Wołczynie koło Kluczborka. Akcję muzyczno-ewangelizacyjną organizuje od 16 do 20 lipca Zakon Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincja Krakowska.

Każde spotkanie wołczyńskie to zatrzymanie się przy jakimś misterium chrześcijańskim. W tym roku pochylamy się nad tajemnicą wspólnoty.

Osobą, która chce Ci pokazać drogę do Jezusa Brata, jest św. Franciszek z Asyżu. Jednak takim człowiekiem może stać się również Twój brat – osoba żyjąca bardzo blisko Ciebie: przyjaciel, kolega a nawet ktoś obcy. Wystarczy tylko przyjąć ten dar, którym jest drugi człowiek. Zatem nie przegap okazji do bycia z kimś „razem”, do stawania się przyjacielem – a może nawet bratem? ­– tłumaczył zebranym br. Piotr Kowalski OFMCap – główny organizator spotkania.

Motto XXIV Spotkania Młodych w Wołczynie brzmi: Razem.

To jedno słowo bardzo trafnie ujmuje ducha wspólnoty zaszczepionego nam, kapucynom, przez św. Franciszka z Asyżu. Bóg jest Trójcą – wspólnotą Trzech Osób – a my jesteśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo. Dlatego potrzebujemy wspólnoty, aby móc rozwijać się, funkcjonować… aby móc po prostu żyć pełnią życia. – dodaje br. Mateusz Magiera OFMCap – rzecznik prasowy Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej.

Festiwal rozpoczęto klasycznie od rejestracji uczestników. Wołczyńska wspólnota młodych zgromadziła Polaków, Bułgarów, Austriaków, misjonarzy z Afryki oraz gości z Rosji. Oficjalnego otwarcia spotkania dokonali w asyście kolorowych zwierzaków br. Piotr Kowalski OFMCap, br. Bartosz Tkaczyk OFMCap oraz Burmistrz Wołczyna Pan Jan Leszek Wiącek. Włodarz miasta przekazał symboliczny klucz do bram miejskich organizatorom festiwalu, zapewniając jednocześnie o wsparciu oraz życzliwości ze strony samorządu.

Na dobry początek zagrały dla nas dwa zespoły: Pinokio Brothers oraz Play & Pray. Alternatywą był kurs tradycyjnego tańca bułgarskiego prowadzony przez młodzież z tegoż kraju w kultowym „białym namiocie” – wyjaśniał br. Piotr Tokarz, który od wielu lat prowadzi dokumentację fotograficzną spotkań.

Msze święte, nabożeństwa, koncerty, spotkania w małych grupach oraz możliwość porozmawiania z kapłanami, czy spowiedzi – to wszystko na Spotkaniu Młodych w Wołczynie, które potrwa do piątku 20 lipca.

Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska

Zdjęcie ilustracyjne: Piotr Tokarz

BRAK KOMENTARZY