Podsumowanie spotkania Przewodniczącego Episkopatu Polski z Przewodniczącym Episkopatu Niemiec oraz 22. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – były głównymi tematami spotkania prasowego rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszka Gęsiaka SJ, z przedstawicielami mediów, które odbyło się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski 2 grudnia br.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że 30 listopada odbyło się w Poznaniu spotkanie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Niemiec bp. Georgiem Bätzingiem. „Głównymi tematami spotkania były niepokoje na granicy polsko-białoruskiej, wyzwania stojące przed Kościołem w Polsce i w Niemczech oraz Synod biskupów o synodalności” – powiedział ks. Gęsiak SJ.

Rzecznik Episkopatu zwrócił uwagę, że w niedzielę 5 grudnia, która jest drugą Niedzielą Adwentu, przypada 22. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. „Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej” – zaznaczył.

Gościem specjalnym na spotkaniu prasowym był ks. Leszek Kryża TChr, dyrektor biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski, który opowiedział o inicjatywach związanych z tegorocznym Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

BP KEP