37. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów – były głównymi tematami spotkania prasowego rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszka Gęsiaka SJ, z przedstawicielami mediów, które odbyło się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski 23 września br.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że w dniach 25-26 września br. odbędzie się 37. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która w tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Pójdźcie do Józefa”. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy KEP. Tegoroczna pielgrzymka będzie centralnym punktem obchodów Roku św. Józefa i Roku Rodziny „Amoris Laetitia”.

Podczas spotkania prasowego, w znaczenie i obchody 107. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, który będziemy obchodzić 26 września br., wprowadził ks. prof. Janusz Balicki, kierownik Międzyinstytutowego Zakładu Badań nad Migracją UKSW. Hasło tegorocznego Dnia brzmi: „Ku stale rosnącemu «my»”.

Rzecznik Episkopatu zwrócił również uwagę, że 9 i 10 października rozpocznie się XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, którego tematem jest: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. W temat synodalności w kontekście przygotowań do Synodu wprowadził podczas spotkania prasowego bp Adrian Galbas SAC, przewodniczący Rady ds. Apostolstwa Świeckich.

BP KEP

Spotkanie Prasowe Rzecznika KEP z przedstawicielami mediów - Warszawa, 23 września 2021 r.1