Inicjatywy na tegoroczny Wielki Post oraz 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu – były głównymi tematami spotkania prasowego rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszka Gęsiaka SJ, z przedstawicielami mediów, które odbyło się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski 24 lutego br.

Podczas spotkania Rzecznik Episkopatu omówił tegoroczne inicjatywy wielkopostne, pośród których wskazał na 9. edycję akcji „Misjonarz na Post”, organizowanej przez redakcję „Misyjnych Dróg” i portalu misyjne.pl. Zaznaczył, że akcja zostanie zainagurowana 2 marca, w Środę Popielcową, w Poznaniu, z udziałem abp. Stanisława Gądeckiego, który objął tę inicjatywę patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

Z kolei Marian Osiński ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego (WŻCh) podzielił się refleksją o tym, jak człowiek świecki może owocnie przeżyć Wielki Post.

Ks. Gęsiak przypomniał, że w niedzielę 27 lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który potrwa do 5 marca. „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę” – to hasło, które w 2022 roku będzie inspirowało działania w apostolstwie trzeźwości, a także w duszpasterstwie osób uzależnionych i ich współcierpiących rodzin. Z tej okazji gościem specjalnym spotkania byli bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, oraz ks. Marek Dziewiecki, członek Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Na zakończenie spotkania Rzecznik Episkopatu poprosił o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie.

BP KEP

 

Spotkanie Rzecznika KEP z przedstawicielami mediów - Warszawa, 24 lutego 2022 r.