Podsumowanie wizyty ad limina apostolorum biskupów polskich, zbliżające się rekolekcje biskupów na Jasnej Górze oraz 390. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski – były głównymi tematami spotkania prasowego rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszka Gęsiaka SJ, z przedstawicielami mediów, które odbyło się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski 5 listopada br.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że w dniach od 4 do 29 października trwała wizyta ad limina apostolorum biskupów polskich. Biskupi przybyli do Rzymu w czterech grupach. Wszyscy uczestniczyli w audiencji u papieża Franciszka oraz złożyli wizyty w watykańskich dykasteriach. W czasie trwania wizyty odbyło się 11 briefingów dla mediów z udziałem biskupów.

Rzecznik Episkopatu zapowiedział, że w dniach 15-18 listopada odbędą się rekolekcje biskupów na Jasnej Górze. Nauki rekolekcyjne poprowadzi o. prof. Zdzisław Kijas OFMConv, a ich myślą przewodnią będzie „Przesłanie współczesnych świętych”.

Rzecznik Episkopatu zwrócił również uwagę, że po zakończeniu rekolekcji biskupów, 18 listopada rozpocznie się 390. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze. Potrwa ono dwa dni. Głównym tematem zebrania plenarnego będzie podsumowanie wizyty ad limina apostolorum biskupów. Po zakończeniu obrad przewidziana jest konferencja prasowa o godz. 14 w Sali Papieskiej.

BP KEP

Spotkanie Rzecznika KEP z przedstawicielami mediów - Warszawa, 5 listopada 2021 r.