W pierwszą niedzielę po Wielkanocy w całym Kościele obchodzone jest Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione za sprawą objawień św. Faustyny Kowalskiej, w czasie których Jezus prosił o to święto. W Kościele w Polsce Święto Miłosierdzia Bożego rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Będzie on obchodzony pod hasłem „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”.

Główne obchody Niedzieli Miłosierdzia odbywają się tradycyjnie w Krakowie-Łagiewnikach. Głównym punktem uroczystości będzie Eucharystia pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego odprawiona o godz. 10.00 przy ołtarzu polowym. Będzie ona transmitowana w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej.

Niedziela Miłosierdzia to również święto patronalne Caritas. Swoje słowo na ten dzień skierował bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Podkreślił w nim, że wiara w Kościół Chrystusowy inspiruje nas do tego, abyśmy stawali się miłosierni, jak Ojciec nasz jest miłosierny.

>>Przewodniczący Komisji Charytatywnej KEP na Niedzielę Miłosierdzia: Stańmy się świadkami miłosierdzia

>>Plakat i materiały liturgiczne do pobrania

Szczegółowy plan Święta Miłosierdzia oraz bieżące informacje o jego przebiegu będą publikowane na stronie internetowej www.misericordia.eu

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach/ BP KEP

Zobacz też: KOMUNIKAT SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W SPRAWIE OBCHODÓW ŚWIĘTA MIŁOSIERDZIA 2023

BRAK KOMENTARZY