Kolejna edycja akcji AdoMiS promującej program stypendialny Papieskich Dzieł Misyjnych – Adoptuj Misyjnych Seminarzystów w związku z panującą na świecie epidemią rozpocznie się tym razem 4 listopada, a nie jak co roku 1 października, we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji. Promocja akcji potrwa cały listopad.

„Kraje misyjne potrzebują nowych kapłanów, dobrze przygotowanych do duszpasterstwa. Droga do kapłaństwa jest tam na ogół bardzo długa, trwa nawet jedenaście lat. Młodzi ludzie potrzebują zatem wsparcia modlitewnego i konkretnej pomocy materialnej, aby ich formacja była możliwa. Potrzebne są również środki na budowę seminariów, ich remonty, na sprzęt, książki i zorganizowanie seminaryjnego gospodarstwa” – czytamy na stronie akcji AdoMiS.

Papieskie Dzieła Misyjne chcą otaczać opieką wszystkie seminaria na terenach misyjnych. Aby je wspomóc, można przyłączyć się do akcji AdoMiS przez codzienną modlitwę za adoptowanych seminarzystów i pomoc finansową. „W ten sposób przyczynisz się do tworzenia rodziny, która wspólnie spieszy z pomocą przyszłym kapłanom w krajach misyjnych” – zachęcają Papieskie Dzieła Misyjne.

www.pdpa.missio.org.pl/adomis/

BRAK KOMENTARZY