Trwają obchody pierwszej rocznicy ŚDM

29-07-2017
1748

 


W Polsce w weekend trwają obchody pierwszej rocznicy Światowych Dni Młodzieży. Młodzi ludzie uczestniczą m.in. w Mszach Św. i koncertach. Centralne wydarzenia mają miejsce w Krakowie i  na Campus Misericordiae w Brzegach.

Kościół w Polsce dziękuje papieżowi Franciszkowi za wizytę w naszym kraju i ŚDM oraz modli się o utrwalenie ich owoców.

W sobotę w kościele oo. Pijarów w Krakowie odbyło się spotkanie podczas którego świadectwa wygłosili: raper Michał „PAX” Bukowski; Teresa Kmieć- siostra Helenki Kmieć, zabitej w styczniu w Boliwii wspólnota Betania, która następnie poprowadziła koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Także w sobotę o godz. 18.00 w Krakowie odbędzie się koncert w Tauron Arenie, w której papież Franciszek spotkał się z wolontariuszami ŚDM. Podczas koncertu zostanie wręczona nagroda Metropolity Krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego „Młodość – projekt życia”.

We foyer prowadzona będzie sprzedaż płyt-cegiełek „Nieśmiertelni”, z których dochód przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży mieszkającej w Aleppo.

W niedzielę w Sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 12:30, abp Jędraszewski będzie przewodniczył uroczystej Mszy Św. dziękczynnej za owoce Światowych Dni Młodzieży.

Z kolei w Campus Misericordiae w Brzegach zaplanowana jest m.in pielgrzymka z figurą Matki Bożej z Loreto, Koncert Uwielbienia, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz przejście przez Bramę Miłosierdzia.

ŚDM z udziałem papieża Franciszka trwały w Polsce od 26 lipca do 1 sierpnia 2016 r. Odbyły się w Krakowie i Campus Misericordiae pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). W spotkaniu z papieżem uczestniczyło około 2 mln osób.

BP KEP