Papież Franciszek nawiedzi Jasną Górę 28 lipca i na Jasnogórskim Szczycie odprawi Mszę św. dziękczynną za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce. Wizyta Ojca Świętego w Częstochowie była tematem spotkania 6 lipca w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. O przygotowaniach do tego wydarzenia mówili w Warszawie: metropolita częstochowski abp Wacław Depo, przedstawiciele kurii częstochowskiej oraz klasztoru ojców paulinów.

Na Mszy św. dziękczynnej z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, której 28 lipca na Jasnej Górze będzie przewodniczył papież Franciszek, spodziewanych jest przynajmniej 500 tysięcy pielgrzymów z całej Polski. Intensywne przygotowania do papieskiej wizyty na Jasnej Górze trwają od kilku miesięcy. Koordynuje je archidiecezjalny komitet ds. pielgrzymki.

Transmisje na żywo ze wszystkich najważniejszych wydarzeń związanych z wizytą papieża Franciszka w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży planuje przeprowadzić w dniach 26-31 lipca Telewizja Polska.

TVP rozpocznie relacje ze Światowych Dni Młodzieży transmisją Mszy św. inaugurującej spotkanie młodych z całego świata, której we wtorek 26 lipca na krakowskich Błoniach przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz.

Zobacz też:
>>Abp Depo: Msza na Jasnej Górze osobistą decyzją Papieża
>>Przynajmniej 500 tys. pielgrzymów na Mszy św. z Franciszkiem
>>Program relacji TVP podczas wizyty Franciszka i Światowych Dni Młodzieży

BRAK KOMENTARZY