Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w Poznaniu (zapowiedź)

0
1283

Abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w uroczystość Wszystkich Świętych będzie przewodniczył Mszy św. oraz weźmie udział w procesji żałobnej na cmentarzu na Naramowicach. W Dzień Zaduszny, 2 listopada o godz. 8.00 odprawi Mszę św. w intencji zmarłych w katedrze poznańskiej.

W środę, w uroczystość Wszystkich Świętych na wszystkich cmentarzach archidiecezji poznańskiej zostaną odprawione nabożeństwa żałobne. Na cmentarzach w Poznaniu odbędą się one o godz. 15. Abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, będzie przewodniczył Mszy św. i procesji żałobnej na cmentarzu na Naramowicach. Na rozległym cmentarzu miłostowskim będą miały miejsce dwa nabożeństwa: jedno w części od ul. Gnieźnieńskiej i drugie od ul. Warszawskiej.

Metropolita Poznański odprawi również Mszę św. w intencji zmarłych w Dzień Zaduszny, 2 listopada o godz. 8.00 w katedrze poznańskiej. W świątyni, gdzie pochowani są biskupi poznańscy oraz pierwsi Władcy Polski z dynastii Piastów, odbędzie się procesja żałobna, zakończona w podziemiach katedry.

Równocześnie na cmentarzach komunalnych Społeczny Komitet „Poznaniacy – Rossie” przeprowadzi zbiórkę na renowację nagrobka Ignacego Krzyckiego, na wielkopolskich cmentarzach odbędzie się też kwesta w ramach VIII edycji Zbiórki Powstańczej w celu odrestaurowania pomnika na cmentarzu starołęckim i kwatery powstańczej na warszawskich Powązkach.

***
Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

za: www.archpoznan.pl

BRAK KOMENTARZY