W Dzień Zaduszny, 2 listopada, abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański będzie przewodniczył Mszy św. w intencji zmarłych w katedrze poznańskiej  o godz. 8.00. Po Mszy św. odbędzie się tradycyjna procesja żałobna wewnątrz świątyni, połączona z modlitwą przy grobach biskupów poznańskich. Katedra poznańska jest najstarszą i największą nekropolią Piastów. W jej podziemiach pochowano Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Przemysła II, Mieszka II, Kazimierza Odnowiciela, Władysława Odonica, Bolesława Pobożnego i Przemysła I, a także księżną Dobrawę.

1 i 2 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Nawiedzać będziemy cmentarze i modlić się za zmarłych.

W Poznaniu w uroczystość Wszystkich Świętych, we wtorek, 1 listopada o godz. 15 na cmentarzu miłostowskim będą miały miejsce dwa nabożeństwa: jedno w części od ul. Gnieźnieńskiej i drugie od ul. Warszawskiej. Równocześnie na cmentarzach komunalnych Społeczny Komitet „Poznaniacy – Rossie” przeprowadzi zbiórkę na renowację nagrobka Józefa Antonowicza oraz prace malarskie w kaplicy rodziny Mączyńskich.

Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

archpoznan.pl/bpkep

BRAK KOMENTARZY