W siedzibie KEP trwa kurs dla księży posługujących wśród polskich emigrantów

0
1227

W dniach od 25 do 27 czerwca br., w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, odbywa się kurs propedeutyczny dla księży wyjeżdżających do pracy duszpasterskiej wśród polskich emigrantów. Spotkaniu przewodniczy bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. 

Kurs organizowany jest dla księży zarówno diecezjalnych jak i zakonnych, którzy od bieżącego roku podejmują pracę duszpasterską poza granicami naszego kraju z uwzględnieniem duszpasterstwa polskojęzycznego.

Kurs propedeutyczny dla księży wyjeżdżających do pracy duszpasterskiej wśród polskich emigrantów będzie okazją do zapoznania się ze specyfiką życia i duszpasterstwa emigracyjnego oraz z ogólnymi zasadami funkcjonującymi w tego rodzaju duszpasterstwie.

W spotkaniu, pod przewodnictwem bp Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, wezmą udział zaproszeni goście – duchowni i świeccy, rektorzy polskich misji katolickich i przedstawiciele instytucji zajmujących się Polonią –  przedstawiając w formie prelekcji specyfikę życia i duszpasterstwa emigracyjnego.

BP KEP

BRAK KOMENTARZY