Uroczystości pogrzebowe śp. bp. Bogdana Wojtusia odbędą się w sobotę 24 października w Gnieźnie pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Ze względu na obostrzenia będzie w nich uczestniczyć tylko najbliższa rodzina i delegacje. Zarówno Msza św., jak i uroczystości na cmentarzu będą transmitowane on-line oraz w TV Gniezno.

Publikujemy komunikat Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie:

Informujemy, że uroczystości pogrzebowe śp. Biskupa Bogdana Wojtusia odbędą się w sobotę 24 października w Gnieźnie. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w bazylice prymasowskiej o godzinie 11.00. Po jej zakończeniu ciało śp. Biskupa Bogdana Wojtusia zostanie przewiezione na cmentarz św. Piotra i złożone w krypcie biskupów pomocniczych archidiecezji gnieźnieńskiej.

Wszyscy jesteśmy świadomi trudnej sytuacji epidemiologicznej, dlatego uwzględniając obowiązujące obostrzenia sanitarne, informujemy, że:

  • Msza św. pogrzebowa oraz złożenie trumny w krypcie będzie transmitowane na kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej oraz stronach internetowych www.archidiecezja.pl i www.prymaspolski.pl, a także w TV Gniezno.
  • do koncelebrowania Mszy św. zapraszamy Kapitułę Prymasowską, przedstawicieli Kurii Metropolitalnej, Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego, Kolegów z rocznika święceń śp. Biskupa Bogdana oraz jednego kapłana reprezentującego dany dekanat archidiecezji gnieźnieńskiej (po ustaleniu z księdzem dziekanem);
  • koncelebransi proszeni są o zabranie z sobą alby, fioletowej stuły oraz maseczki, w której należy obowiązkowo sprawować Mszę św.;
  • w Mszy św. pogrzebowej udział wezmą jedynie: najbliższa rodzina śp. Biskupa Bogdana, delegacja Sióstr Zakonnych, przedstawiciele władz lokalnych oraz wcześniej powiadomione delegacje ruchów i stowarzyszeń archidiecezji gnieźnieńskiej;
  • w uroczystościach na cmentarzu uczestniczyć będą tylko: Księża Biskupi oraz najbliższa rodzina.

Z uwagi na sytuację sanitarną prosimy kapłanów archidiecezji gnieźnieńskiej o sprawowanie w najbliższych dniach w swoich parafiach Mszy św. w intencji śp. Biskupa Bogdana, a wszystkich wiernych zachęcamy do włączenia się w modlitwę o radość nieba dla zmarłego Biskupa.

Serdecznie dziękujemy za zrozumienie ograniczeń obowiązujących z racji pandemii.

http://www.archidiecezja.pl/

BRAK KOMENTARZY