W Warszawie obradują członkowie Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich

11-01-2017
711

– Nie wymieniamy się doświadczeniami po to, żeby się chwalić, ale po to, by wzajemnie mobilizować się do twórczego działania. Jako jedność, chcemy być głosem Kościoła – mówi w rozmowie z KAI ks. Tomasz Olszewski, przewodniczący Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich. Przedstawiciele 24 niezależnych rozgłośni katolickich z całej Polski obradują dziś w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

Posłuchaj:

 

 

– Współpracujemy między rozgłośniami, które należą do diecezji i zakonów w Polsce. Większość z nich, to stacje niezależne, nie działające w ramach żadnych stowarzyszeń. Forum, wymyśliliśmy po to, aby wymieniać się doświadczeniami i owocami codziennej pracy w postaci np. audycji tematycznych i materiałów dostępnych we wspólnym newsroomie. (…) Jednym kliknięciem wysyłamy informację do wszystkich rozgłośni, które mogą ją pobrać i wykorzystać w swoich redakcjach – wyjaśnia ks. Tomasz Olszewski.

Jak zaznacza, zasięg 24 rozgłośni zrzeszonych w ramach forum, pokrywa w sumie ok. 70 proc. powierzchni Polski, a dotychczasowa współpraca sprzyja budowaniu spójnego przekazu tego, czym żyje Kościół w Polsce.

„Podsumowanie dotychczasowej działalności pokazuje, jak ważna jest jedność w mediach katolickich. W jedności jest siła i tą drogą chcemy iść. (…) Zawsze jedni inspirują drugich i ważne jest to, by obserwując innych, ubogacać swój program” – dodaje kapłan.

Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich powstało we wrześniu 2013 r. z inicjatywy dyrektorów katolickich stacji radiowych w Polsce. Działa w oparciu o statut zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski i zrzesza 24 rozgłośnie, których właścicielem są diecezje lub wspólnoty zakonne.

W spotkaniu w Warszawie biorą udział dyrektorzy rozgłośni oraz pracownicy odpowiadający za marketing i promocję. W programie obrad przewidziane jest też spotkanie uczestników z przewodniczącym KEP, abp. Stanisławem Gądeckim.

KAI