„Yes, we can! Powołani, by świadczyć” to zbiór wywiadów z wyjątkowymi, często bardzo znanymi osobami, które nie boją się odważnie przyznawać do wiary. Zbiór został wydany specjalnie z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Aktorzy Marcin Mroczek i Marcin Kwaśny, prowadzący „Pytanie na Śniadanie” i „Panoramę” Tomasz Wolny, muzyk, twórca hitu „Pomimo burz”, Antek Smykiewicz, medaliści olimpijscy Zofia Klepacka oraz Kamil Stoch to tylko niektóre z osób, które zdecydowały się podzielić swoim doświadczeniem wiary w książce „Yes, we can! Powołani, by świadczyć”, która ukazała się w przededniu Światowych Dni Młodzieży. Świadectwa gwiazd świata kultury, mediów i sportu uzupełniły rozmowy z młodymi katolikami, bardzo mocno zaangażowanymi w życie Kościoła: organizatorami ŚDM, spotkań na Lednicą, liderami dużych inicjatyw katolickich.

Zbigniew Kaliszuk, autor książki, jest jednym z Ambasadorów Światowych Dni Młodzieży. Jak tłumaczył podczas spotkania z mediami, nie chciał być Ambasadorem tylko na papierze, dlatego zdecydował się przedstawić młodym przykłady konkretnych osób w ich wieku oraz postaw, które mogą naśladować. „Choć pewnie wiele osób może zastanawiać się, co ciekawego o Bogu może powiedzieć aktor albo sportowiec, to zapewniam, że w książce nie wypowiada się żadna przypadkowa osoba. Każda z rozmów, którą przeprowadzałem, dla mnie samego była niezwykle poruszająca. Moi rozmówcy opowiedzieli mi szereg przejmujących historii: dzielili się swoimi nawróceniami, cudami jakie Bóg działał w ich życiu, szczęściem jakie daje im wiara. Dla mnie osobiście to był prawdziwy „kop wiary”. – mówił.

Podczas prezentacji książki można było wysłuchać kilku z historii w niej opowiedzianych. „Marzę, aby każdy człowiek był święty” – tak Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, dyrektor CitizenGO Polska, wyjaśniała dlaczego już odkąd była nastolatką starała się działać na rzecz ewangelicznych wartości. „Dorastając wielokrotnie przekonywałam się, że chrześcijańskie wartości są często atakowane, że młodzi ludzie potrzebują umocnienia w wierze i w świadomości, że nie są sami w mądrych życiowych postawach. Nie mam wątpliwości, że ta książka może być wsparciem dla wielu osób na ich drodze do świętości”.

Książka „Yes, we can! Powołani, by świadczyć” z pewnością jest także znakomitą inspiracją do czynienia dobra. „Warto wykorzystywać talenty, jakie dał nam Bóg w dobrym celu” przekonywali na łamach książki oraz podczas spotkania bracia Maciej i Tadeusz Syka. Obaj dorastając współtworzyli spotkania nad Lednicą i włączali się w organizację kolejnych ŚDM. Kiedy rozpoczęli dorosłe życie, tak jak wielu rówieśników, podjęli się czysto świeckich prac. W różnych momentach swojego życia zdecydowali się je porzucić i poświęcić się pracy na rzecz wartości. „Nie jesteśmy na ziemi dla siebie, ale dla innych” – deklarują dzisiaj.

Książka „Yes, we can! Powołani by świadczyć” ukazała się nakładem Wydawnictwa Fronda. Jej patronem jest Katolicka Agencja Informacyjna.

>>Relacja foto z konferencji na naszym Flickr

BRAK KOMENTARZY