Wierni dziękują kard. Dziwiszowi

18-01-2017
1380

Powstaje video-podziękowanie wiernych dla kardynała Stanisława Dziwisza. W akcję prowadzoną przez wolontariuszy ŚDM włączył się m.in o. Leon Knabit OSB i stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Znany benedyktyński publicysta podkreślił, że nie mógł nie dołączyć do życzeń Kościoła krakowskiego. „Życzenia trwania przy Panu w najdłuższe lata i wyrazy podziękowania za wszelkie dobro, jakie otrzymał Kościół krakowski, powszechny i ja niegodny” – powiedział na nagraniu zamieszczonym na stronie inicjatywy o. Knabit.

Podziękowania w ramach akcji #DziękujemyKardynałowi złożyła również redakcja „Gościa Krakowskiego”. „Dziękujemy za wszystkie ważne wydarzenia, w których razem mogliśmy uczestniczyć i za wszystkie dobre słowa skierowane do nas” – powiedzieli na przesłanym filmie dziennikarze.

Z kolei studenci Akademii Ignatianum w Krakowie podziękowali hierarsze za coroczne wsparcie akcji „ Rodacy-Bohaterom”, wszelką życzliwość i dobre słowo. Natomiast stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspomnieli spotkania opłatkowe z kardynałem: „Dziś za całego serca dziękujemy i wołamy: ‘Bóg zapłać za ten cudowny czas!’”.

Wierni dziękują kard. Dziwiszowi za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, modlitwę i błogosławieństwa czy udzielony sakrament bierzmowania. Paweł z Raby Wyżnej wyraził wdzięczność za możliwość dotknięcia świętości Jana Pawła II na audiencji prywatnej. „Dziękuję Ci za ojcowską troskę – o powołanie kapłańskie, ale i o to, co się dzieje w naszych rodzinach” – dodał.

Akcja #DziękujemyKardynałowi polega na nadsyłaniu krótkich, około 20-sekundowych nagrań z wyrazami wdzięczności za posługę ustępującego metropolity krakowskiego. Przesłane dotychczas filmiki można obejrzeć na stronie www.dziekujemykardynalowi.krakow2016.com.

Zmontowane z nadesłanych filmików nagranie zostanie zaprezentowane kard. Dziwiszowi podczas trzeciego spotkania rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”, które odbędzie się już w najbliższą sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

luk / Kraków (KAI)

fot. ilustracyjne Marcin Mazur