Trwa II Kongres Młodzieży Polonijnej

0
1860

II Kongres Młodzieży Polonijnej rozpoczął się w sobotę 28 lipca w Warszawie pod hasłem „Wiarą powołani” i potrwa do niedzieli 5 sierpnia. Młodzi z 21 krajów biorą udział m.in. w obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego.

W czwartek, 2 sierpnia młodzi będą uczestniczyć we Mszy św. w Sanktuarium s. Faustyny na ul. Żytniej. Złożą też wizytę w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski oraz zwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego i Pałac Prezydencki. W piątek 3 sierpnia spotkają się m.in. z abp. Grzegorzem Rysiem.

„Mam nadzieję, że to będzie spotkanie, które pozwoli tym młodym osobom przeżyć doświadczenie Pana Boga i doświadczenie wspólnoty Kościoła” – powiedział na kilka dni przed Kongresem bp Wiesław Lechowicz. Podkreślił, że hasło spotkania „Wiarą powołani” wyznacza zadania Kongresu. Jest nim przede wszystkim zdanie sobie sprawy z tego,  że wiara jest darem, ale i zadaniem w każdym środowisku życia. „Celem Kongresu jest uświadomienie młodym osobom, że mają być nie tylko uczniami, ale i świadkami Jezusa” – wskazał.

Pierwszy Kongres Młodzieży Polonijnej odbył się tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, w 2016 r. W trwającym spotkaniu bierze udział 250 osób z różnych części świata. Goszczą ich rodziny z warszawskich parafii.

 

II Kongres Młodzieży Polonijnej
BP KEP

Zobacz też:
>>Informacje na stronie Duszpasterstwa Emigracji Polskiej
>>Grupa kongresowa na Facebooku
>>Strona internetowa Kongresu
>>Pobierz plakat
>>Program Kongresu (pdf)

BRAK KOMENTARZY