Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wręczył dziś, 21 czerwca 2022 roku, nominację na kierownika Redakcji Audycji Katolickich TVP paulinowi o. Michałowi Leganowi. Zastąpi on na tym stanowisku salezjanina ks. Macieja Makułę.

 Decyzję o wyborze o. Michała Legana na kierownika Redakcji Audycji Katolickich TVP podjęli biskupi podczas 392. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które obradowało 6 i 7 czerwca br. w Zakopanem. 

O. Michał Legan OSPPE urodził się w 1979 roku. W 2004 roku ukończył studia na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W tym samym roku wstąpił do Zakonu św. Pawła I Pustelnika. Pierwsze śluby zakonne złożył 8 września 2005 roku, a śluby wieczyste 2 lutego 2009 na Jasnej Górze. Świecenia Kapłańskie przyjął 29 maja 2010 r. na Jasnej Górze z rąk abpa Stanisława Nowaka, metropolity  częstochowskiego. Obronił doktorat z teologii pastoralnej. Aktualnie posługuje na Jasnej Górze, jest także wykładowcą na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

BRAK KOMENTARZY