XIX Targi Wydawców Katolickich w Lublinie

15-11-2016
1797

Trzydzieści cztery wydawnictw z całej Polski weźmie udział w XIX Targach Wydawców Katolickich w Lublinie. Trwająca w dniach 17-19 listopada impreza wpisuje się w wiele uroczystości związanych z życiem Kościoła i regionu. Wystawcy będą prezentować swoje publikacje na parterze budynku Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jednym z patronów targów jest metropolita lubelski abp Stanisław Budzik.

Uroczyste otwarcie XIX edycji Targów nastąpi w czwartek 17 listopada o godz. 9:00. Otwarcia dokona bp Artur Miziński – Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski oraz ks. prof. Antoni Dębiński – Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Wieczorem drugiego dnia targów odbędzie się koncert pt. „Ocalić od zapomnienia – polskie pieśni patriotyczno-religijne” w wykonaniu Polskiej Opery Kameralnej. Odbędzie się on w piątek – 18 listopada, o godz. 19:00 w Auli Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gmachu Głównym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Jak zaznaczają organizatorzy, Targi odbędą się w przededniu zakończenia Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i zamknięcia obchodów 1050-lecia Chrztu Polski. W wymiarze lokalnym, Targi wpisują się w jubileusze 100-lecia istnienia KUL jak i 700-lecia nadania Lublinowi Praw Miejskich.

Honorowymi patronami Targów są: Metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, Prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk, Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński.

dab / Lublin (KAI)