Mszą św. w kościele Matki Bożej Wspomożycieli Wiernych w Warszawie w niedzielę 5 sierpnia zakończył się II Kongres Młodzieży Polonijnej. Bp Wiesław Lechowicz w homilii zachęcał młodych do pogłębiania wiary oraz więzi ze wspólnotą Kościoła. 

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej na zakończenie spotkania polonijnego zadedykował młodzieży słynne słowa Jana Pawła II wypowiedziane w 1987 r. na Westerplatte: „Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje +Westerplatte+. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można +zdezerterować+”.

Bp Lechowicz wskazywał, że tym Westerplatte jest wiara. „Tylko wtedy, gdy będziemy wierzyć w Jezusa Chrystusa będziemy wykonywać dzieła Boże; tylko wtedy zaspokoimy nasze najgłębsze pragnienia naszego serca i umysłu” – powiedział bp Lechowicz.

Bp Lechowicz dziękował rodzinom, które gościły uczestników Kongresu. „Myślę, że i wy w jakiś sposób doświadczyliście wspólnoty wiary i miłości a może i bliższej obecności pana Jezusa właśnie dzięki przebywaniu z tymi młodymi osobami” – powiedział biskup.

Zobacz też:

>>Homilia Prymasa Polski

>>Homilia Metropolity Warszawskiego

>>List do Papieża Franciszka

>>Przesłanie uczestników Kongresu

BRAK KOMENTARZY