Zaprezentowano książkę „Wyszyński. 40 spojrzeń”

0
151

Kard. Wyszyński chciał się wznosić ponad zwyczajny bieg spraw i sięgać samej głębi życia – powiedział o. prof. Zdzisław Kijas OFM Conv, autor książki „Wyszyński. 40 spojrzeń”, której prezentację online zorganizowały 13 kwietnia Katolicka Agencja Informacyjna i Wydawnictwo Bratni Zew z Krakowa.

O. prof. Zdzisław Józef Kijas OFM Conv, relator procesu beatyfikacyjnego kard. Stefana Wyszyńskiego zauważył, że kard. Wyszyński chciał wznieść się ponad to co proponowało życie, chciał się wznosić ponad zwyczajny bieg spraw i sięgać samej głębi życia. „Autentycznego Wyszyńskiego należy szukać w podcieniach, poza głosem mikrofonu, poza mediami, kiedy on mógł być sobą” – dodał.

O. Kijas przyznał, że kard. Wyszyński był osobą prostą w obejściu, w swoich gestach, relacjach z innymi, był osobą, która nie męczyła sobą i nie przytłaczała innych. Podkreślił, że kard. Wyszyński był również człowiekiem modlitwy. „On oddychał modlitwą, czuł obecność Boga w każdym momencie swojego życia. Miał świadomość, że cokolwiek robi, czyni to w kontekście obecności miłującego Boga” – zaznaczył.

O. Andrzej Zając OFM Conv, dyrektor wydawnictwa Bratni Zew, nakładem którego ukazała się książka „Wyszyński. 40 spojrzeń”, zwrócił uwagę na to, że dzięki tej książce docieramy do wartości i postaw o charakterze uniwersalnym. „Autor umiejętnie skomentował fakty i wypowiedzi z życia kard. Wyszyńskiego, które są niezmiernie istotne dla doświadczenia wiary każdego człowieka” – zaznaczył. Dodał, iż książka dobitnie ukazuje, że „dla kard. Wyszyńskiego nawet jego prześladowca nie przestawał był człowiekiem”.

Aneta Liberacka, redaktor naczelny portalu Stacja7.pl, podkreśliła, że Prymas Wyszyński mówi do nas spoza czasu i w ten sposób odczytujemy, jakim był prorokiem. Podkreśliła ponadczasowy wymiar nauki Prymasa Wyszyńskiego i podziękowała autorowi książki za 40 obrazów Kardynała, które można odnieść do własnego życia.

BP KEP

 

BRAK KOMENTARZY