Zespół muzyczny „Promyczki Dobra” kolędował w Sekretariacie KEP

0
476

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski kolędował dziś dziecięcy zespół muzyczny „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza. Z kolędnikami spotkał się bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Mali artyści koncertowali w Sekretariacie KEP w kameralnym, ośmioosobowym składzie, pod przewodnictwem ks. Andrzej Mulki. Zaprezentowali kolędy wpisane w ludową tradycję swojego regionu, w której odwiedziny z kolędą odgrywają w okresie bożonarodzeniowym wielką rolę. Widowisko ubogaciły stroje wykonawców, oprawa muzyczna oraz specjalnie przygotowana choreografia.

Bp Artur G. Miziński, Sekretarz Generalny KEP, podczas spotkania z członkami zespołu,  pogratulował dzieciom talentu i charyzmy. Docenił także wkład pracy i wytrwałość małych wykonawców, którzy propagują bogate tradycje religijne i artystyczne Beskidu Sądeckiego.

PROMYCZKI DOBRA to zespół dziecięcy działający w Nowym Sączu nieprzerwanie od 1991 roku. Obecnie należy do niego blisko 120 dziewcząt i chłopców w wieku od 5 do 15 lat.

Początkowo dzieci śpiewały lubiane piosenki pielgrzymkowe i oazowe. W kolejnych latach zespół włączył do swojego repertuaru kompozycje wielu wybitnych artystów: Joachima Mencla, Piotra Pałki, Dariusza Janusa.

Zespół występuje zarówno w składzie bardzo kameralnym (7-15 osób śpiewa do podkładu muzycznego) jak również w pełnej obsadzie i z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków. W 2015 roku zespół nagrał płytę CD „Z kolędą u Jana Pawła II” na której dzieciom towarzyszy Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza. Zespół ma na swym koncie liczne osiągnięcia.

PROMYCZKI DOBRA koncertowały w Sali Witolda Lutosławskiego przy TVP w Warszawie, na Jasnej Górze, w Łagiewnikach, w Zakopanem, Krynicy, Piwnicznej, Szczawnicy, Krościenku. Ponadto zespół koncertował w Niemczech, Francji, Austrii, Hiszpanii, Anglii, Portugalii oraz na Węgrzech i Ukrainie.

PROMYCZKI DOBRA uświetniały wydarzenia z udziałem Ojca Świętego Jana Pawła II: Ludźmierz 1997, Dwudziestolecie pontyfikatu 16 X 1998, Jubileusz Dzieci – Rzym 2.01.2000 r.

Nagrania zespołu goszczą na antenie wielu rozgłośni radiowych.  Wielokrotnie zespół brał udział w programach TVP „Ziarno”, „Czasy”, „Między ziemią a niebem”.

Sekretariat KEP/ BP KEP

 

BRAK KOMENTARZY