Dni w Diecezjach przed ŚDM Panama 2019 odbędą się w dn. 17-21 stycznia 2019. Tę informację podali gospodarze spotkania młodych podczas trwającego w Rzymie spotkania delegatów z całego świata.

Dni w Diecezjach zostaną zorganizowane we wszystkich panamskich diecezjach oprócz archidiecezji Panamy, odpowiedzialnej za Wydarzenia Centralne ŚDM oraz w diecezjach Nikaragui i Kostaryki. W pozostałych krajach Ameryki Centralnej pielgrzymi będą mogli zorganizować sobie pobyt przed ŚDM niezależnie od propozycji organizatorów.

34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dn. 22-27 stycznia 20179 r. pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38).

Organizatorzy przygotowują zakwaterowanie dla ok. 350 tys. zarejestrowanych pielgrzymów. Według planów 200 tys. spośród nich zamieszka u panamskich rodzin.

Pielgrzymi, którzy wezmą udział w ŚDM Panama 2019, zamieszkają w 4 strefach zakwaterowania, zlokalizowanych w odległości do ok. 1 godz. 15 min. od centrum stolicy. Ok. 200 tys. z nich ma zamieszkać u panamskich rodzin, pozostali – podobnie jak podczas poprzednich edycji spotkania – w szkołach i na polach namiotowych.

Zgodnie z dotychczasową praktyką, sugerowany wiek uczestników, to 18 – 30 lat, choć organizatorzy umożliwią uczestnictwo w spotkaniu także młodszym osobom, od 15 roku życia, przy spełnieniu odpowiednich warunków formalnych.

Szczegóły dotyczące organizacji najbliższych ŚDM przedstawiają organizatorzy spotkania podczas światowego zjazdu delegatów, który z inicjatywy dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia trwa w Rzymie.

KAI

Zdjęcie ilustracyjne: Mazur/Episkopat.pl

BRAK KOMENTARZY