Podczas 380. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski biskupi zaproponowali, by Niedziela Świętej Rodziny była dniem szczególnej modlitwy o świętość małżeństw i rodzin oraz zachęcili do zorganizowania obrzędu odnowienia przysięgi małżeńskiej.

Podczas 380. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski (Płock, 25-26 IX br.), biskupi zaproponowali, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz zachęcili do zorganizowania w parafiach odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Do tej propozycji nawiązał bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny w specjalnym liście.

W imieniu Rady ds. Rodziny jej przewodniczący przypomniał, że w przeżywaniu miłości ludzie wierzący otrzymali „szczególną pomoc, którą jest sakrament małżeństwa”. Zwrócił się z prośbą do duszpasterzy, „aby zorganizowali w parafiach obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i w homilii zwrócili uwagę wiernych na wartość sakramentalnego małżeństwa”.

Bp Śmigiel zachęcił, aby we wszystkich parafiach w Polsce najbliższa niedziela była okazją do spotkania małżeństw i rodzin ze Świętą Rodziną z Nazaretu. Podziękował też wszystkim osobom  zaangażowanym w duszpasterstwo rodzin w Polsce.

Zobacz też:

>>Komunikat z 380. Zebrania Plenarnego KEP (zob. pkt.2)

>>Propozycja obrzędu odnowienia przysięgi małżeńskiej wraz z modlitwą wiernych
i błogosławieństwem par małżeńskich do wykorzystania w parafii tutaj

>>Propozycja homilii na Niedzielę Świętej Rodziny, opracowana przez ks. Przemysława Drąga, Dyrektora Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin tutaj

>>>www.kodr.pl

BRAK KOMENTARZY