Życzenia Przewodniczącego Episkopatu dla nowego biskupa Arkadiusza Okroja

0
1488

Witając w gronie polskiego episkopatu, zapewniam o modlitwie Kościoła w Polsce w intencji Waszej Ekscelencji oraz w intencji posługi, którą Ksiądz Biskup rozpoczyna – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w liście z okazji przyjęcia sakry biskupiej przez ks. Arkadiusza Okroja, nowego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej. List odczytał 2 marca w katedrze pelplińskiej bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. 

Publikujemy tekst listu:

Warszawa, dnia 2 marca 2019 roku

Ekscelencjo,
Najdostojniejszej Księże Biskupie,

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski chciałbym złożyć jak najserdeczniejsze życzenia z okazji przyjęcia sakry biskupiej.

Witając w gronie polskiego episkopatu, zapewniam o modlitwie Kościoła w Polsce w intencji Waszej Ekscelencji oraz w intencji posługi, którą Ksiądz Biskup rozpoczyna.

Papież Benedykt XVI podczas święceń biskupich, udzielonych w bazylice watykańskiej w Uroczystość Objawienia Pańskiego 2012 roku, wśród licznych cech, którymi powinien charakteryzować się biskup, wymienił następujące «głoszenie Ewangelii Jezusa Chrystusa, poprzedzanie i kierowanie, strzeżenie świętego dziedzictwa naszej wiary, miłosierdzie i miłość do potrzebujących i ubogich, w których odzwierciedla się miłosierna miłość Boga do nas, a także nieustanna modlitwa (…) która – jak kontynuował – oznacza, że nigdy nie tracimy kontaktu z Bogiem; pozwalamy, by nieustannie poruszał nas do głębi serca, i w ten sposób jesteśmy przepełnieni Jego światłem. Tylko ten, kto osobiście zna Boga, może prowadzić innych do Boga. Tylko ten, kto prowadzi ludzi do Boga, prowadzi ich drogą życia».

Życzę więc, aby Ksiądz Biskup był tym, który „zna Boga”, który chodzi Jego drogami i bezpiecznie prowadzi po nich powierzony swojej pasterskiej trosce Lud Boży, będąc wiernym i ofiarnym współpracownikiem biskupa diecezjalnego.

Pani Jasnogórskiej – Królowej Polski – życie i posługę Księdza Biskupa zawierzam, upraszając jej wstawiennictwa.

Z braterskim pozdrowieniem w Chrystusie,

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

_______________
Jego Ekscelencja
Ks. Bp Arkadiusz Okroj
Biskup Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej

Zobacz też: Homilia bp. Ryszarda Kasyny:

BRAK KOMENTARZY