Życzenia wielkanocne Przewodniczącego Episkopatu dla wiernych Kościoła greckokatolickiego

28-04-2019
0
1761

Życzę Księdzu Arcybiskupowi oraz wszystkim wiernym Kościoła greckokatolickiego, aby celebracja misterium paschalnego ożywiła raz jeszcze to wszystko, co powstało już z martwych wraz ze zmartwychwstaniem naszego Pana – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w liście z życzeniami wielkanocnymi dla wiernych Kościoła greckokatolickiego. Wiernym z Ukrainy życzył „zmartwychwstania nadziei na bezpieczny, stabilny i wolny kraj”.

List z wielkanocnymi życzeniami został przesłany na ręce Jego Ekscelencji Światosława Szewczuka, Arcybiskupa Większego Kijowsko-Halickiego, Zwierzchnika Kościoła greckokatolickiego.

Publikujemy pełny tekst życzeń:

Ekscelencjo,
Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie Większy,
            

czas Świąt Paschalnych to czas zwycięstwa życia nad śmiercią, łaski nad grzechem, dobra nad złem, dnia nad nocą, nadziei nad beznadzieją i radości nad smutkiem.

Życzę Księdzu Arcybiskupowi oraz wszystkim wiernym Kościoła greckokatolickiego, aby celebracja misterium paschalnego ożywiła raz jeszcze to wszystko, co powstało już z martwych wraz ze zmartwychwstaniem naszego Pana.

Życzę – zwłaszcza wiernym z Ukrainy – zmartwychwstania nadziei na bezpieczny, stabilny i wolny kraj. Życzę rodzinom, podzielonym przez wojenną i gospodarczą sytuację, zmartwychwstania tak oczekiwanych jedności i pokoju. Wszystkim naszym braciom Ukraińcom wyznania greckokatolickiego – którzy znaleźli w Polsce bezpieczną i przyjazną przystań – życzę zmartwychwstania radości i wiary w to, że nigdy nie zostajemy sami, a Bóg troszczy się o nas, gdziekolwiek się znajdujemy.

Życzę entuzjazmu wiary i mocy w głoszeniu całemu światu Ewangelii Życia.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

________________
Jego Ekscelencja
+ Światosław SZEWCZUK
Arcybiskup Większy Kijowsko-Halicki
Zwierzchnik Kościoła greckokatolickiego

BRAK KOMENTARZY