Życzenia wielkanocne Przewodniczącego Episkopatu dla wiernych Kościoła prawosławnego

28-04-2019
0
1034

Życzę, aby radość i nadzieja płynące z faktu zmartwychwstania Chrystusa wypełniały życie Waszej Eminencji i wszystkich wiernych, a triumf Wielkiej Nocy oświecał każdą, nawet najtrudniejszą sytuację, którą przynosi codzienność – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w liście do Wielce Błogosławionego Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawy i całej Polski.

Z okazji obchodzonego w Kościele prawosławnym 28 kwietnia Święta Zmartwychwstania Pańskiego abp Gądecki życzył wiernym Kościoła prawosławnego w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce sił do głoszenia Ewangelii i dzielenia się ze wszystkimi radością paschalną.

Publikujemy pełną treść życzeń:

 Eminencjo,

wierni Kościoła prawosławnego na całym świecie obchodzą dziś Święto Świąt, czyli Święto Zmartwychwstania Pańskiego.

W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce chciałbym złożyć Waszej Eminencji, wszystkim członkom Świętego Soboru Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, duchownym oraz wszystkim wiernym jak najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

W liście z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego polscy biskupi prawosławni napisali: «Paschalna noc jest świadectwem, że Chrystus żyje, a wraz z Nim żyjemy i my „oświecając się Jego triumfem”». Życzę, aby radość i nadzieja płynące z faktu zmartwychwstania Chrystusa wypełniały życie Waszej Eminencji i wszystkich wiernych, a triumf Wielkiej Nocy oświecał każdą, nawet najtrudniejszą sytuację, którą przynosi codzienność.

Niech nie zabraknie sił do głoszenia Ewangelii Zmartwychwstania i dzielenia się radością paschalną ze wszystkimi, którzy trawieni są przez beznadzieję mroków nocy.

Niech udział w śmierci i zmartwychwstaniu Pana, zaowocuje odwagą umierania dla świata i życia dla Boga.

Z braterską modlitwą i życzliwą pamięcią,

Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

  _________________
Jego Eminencja
Wielce Błogosławiony
SAWA
Prawosławny Metropolita Warszawy i całej Polski

BRAK KOMENTARZY