18 czerwca, ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny, który został objęty przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski. To kolejna edycja wydarzenia afirmującego życie i rodzinę, któremu w tym roku towarzyszy hasło „Dzieci przyszłością Polski”. 

Marsze dla Życia i Rodziny już dawno na stałe zagościły w kalendarzu prorodzinnych imprez, gromadzących dziesiątki tysięcy uczestników w wielu miastach Polski. Główny organizator i koordynator przedsięwzięcia – Centrum Życia i Rodziny – zaprasza na tegoroczną edycję Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny, który będzie przebiegał pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”. Wydarzenie rozpocznie się 18 czerwca o godz. 11:00 na Placu Zamkowym w Warszawie.

„Spotkajmy się tego dnia jak najliczniej, aby wspólnie afirmować życie i rodzinę. Aby pokazać całej Polsce, że nie ma nic cenniejszego niż szczęśliwa, zdrowa rodzina, oparta na nierozerwalnym związku kobiety i mężczyzny otwartych na posiadanie dzieci. Ale także, aby przekonywać o niezbywalnej godności każdego życia – nawet tego najmniejszego czy chorego” – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, wieloletni organizator wydarzenia.

Jak dodaje, tegoroczna edycja Marszów dla Życia i Rodziny ma za zadanie zwrócić uwagę opinii publicznej, na zatrważająco niski poziom dzietności w Polsce. Demografowie wskazują, że utrzymanie obecnego trendu będzie oznaczać, że już za 80 lat Polska będzie liczyła zaledwie około 21 mln obywateli.

Organizatorzy Marszu podkreślają, że odpowiedzialnych za ten stan rzeczy jest wiele czynników społecznych i gospodarczych, ale niezwykle ważny, a wręcz decydujący to ten dotyczący rewolucyjnych zmian obyczajowych i kulturowych, które należy powstrzymać, ograniczyć, a ostatecznie odwrócić.

Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny jest inicjatywą społeczną organizowaną przez Centrum Życia i Rodziny. Organizacja wydarzenia ogólnopolskiego jak również koordynacja blisko 80 lokalnych Marszów, są pokrywane z dobrowolnych darowizn Darczyńców. Organizatorzy apelują o wsparcie finansowe Marszów, które można wyrazić w serwisie Zrzutka.pl.

Wszystkie pozostałe szczegóły oraz informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na stronach www.czir.org oraz www.marsz.org.

Centrum Życia i Rodziny / BP KEP