5 listopada: Dzień Modlitw o Kanonizację Błogosławionych i Beatyfikację Sług Bożych z...

5 listopada: Dzień Modlitw o Kanonizację Błogosławionych i Beatyfikację Sług Bożych z Archidiecezji Poznańskiej

03-11-2023

W niedzielę 5 listopada jest obchodzony Dzień Modlitw o Kanonizację Błogosławionych i Beatyfikację Sług Bożych z Archidiecezji Poznańskiej.

Do grona osób Błogosławionych i Sług Bożych oczekujących na beatyfikację zalicza się m.in.: bł. Edmunda Bojanowskiego, bł. Siostrę Sancję Janinę Szymkowiak, błogosławioną „Poznańską Piątkę”, błogosławionych Męczenników II wojny światowej, o. Bernarda z Wąbrzeźna, ks. Wawrzyńca Kuźniaka, ks. Kazimierza Rolewskiego, ks. Aleksandra Żychlińskiego, ks. Stanisława Streicha, ks. Ignacego Posadzego, ks. Aleksandra Woźnego, o. Euzebiusza Huchrackiego, dr. Kazimierza Hołogę, Jadwigę Zamoyską, o. Leandra Kubika, siostrę Włodzimirę Wojtczak, ojca Mariana Żelazka, dr Wandę Błeńską, kleryka Alfonsa Mańkę.

W oczekiwaniu na chwałę ołtarzy tych, którzy żyli i realizowali świętość na wielkopolskiej ziemi, w niedzielę, 5 listopada br. o godzinie 10.00, w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego. Do udziału w tej uroczystości zaproszeni są zwłaszcza ci, którzy są związani ze środowiskami, w których żyli i zdobywali świętość,  kandydaci na ołtarze.

Tego samego dnia, o godz. 12.15, w katedrze poznańskiej rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego w intencji beatyfikacji Jadwigi Zamoyskiej, w 100. rocznicę jej śmierci. Homilię wygłosi abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński, prymas Polski.

www.archpoznan.pl/ BP KEP

BRAK KOMENTARZY