ks. Leszek Gęsiak SJ

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski jest wybierany przez zebranie plenarne na okres pięciu lat, z możliwością pełnienia funkcji przez kolejne kadencje. Utrzymuje kontakty z dziennikarzami, ułatwiając im dostęp do informacji o działalności Konferencji, wspiera  również biskupów w kontaktach z mediami oraz kieruje Biurem Prasowym. Więcej

Kontakt:

ks. Leszek Gęsiak SJ
Skwer Kard. Wyszyńskiego 6
01-015 Warszawa
tel. 22 530 48 25, 604 904 487
rzecznik@episkopat.pl
Twitter @RzecznikKEPpl

KOMENTARZE RZECZNIKA

27 listopada 2022
W pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada 2022 r. w Kościele rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem „W...
24 listopada 2022
Z jednej strony pomagamy Ukrainie modlitwą w intencji tego Kościoła, gdyż potrzebny im jest mocny duch, żeby przetr...

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski

Biuro Prasowe, którego dyrektorem jest rzecznik Episkopatu, kontaktuje się z mediami oraz prezentuje stanowisko zajmowane przez Konferencję Episkopatu Polski w sprawach ważnych dla życia Kościoła w Polsce i na świecie. Instytucjonalnie podlega Sekretarzowi Generalnemu Konferencji Episkopatu Polski.

Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6
01-015 Warszawa
tel.: 22 530 48 25, 604 904 487
biuroprasowe@episkopat.pl
Twitter @EpiskopatNews

Serwis FOTO

Niemal 25 tysięcy zdjęć wysokiej rozdzielczości ukazujących życie Kościoła w Polsce i na świecie.  Zapraszamy do nieodpłatnego wykorzystywania zdjęć umieszczonych w serwisie Flickr Episkopat News. Zdjęcia prosimy podpisywać – episkopat.pl

Serwis AUDIO

Niemal 1,5 tysiąca nagrań audio, wypowiedzi, komentarzy odnoszących się do aktualnych wydarzeń w Kościele katolickim. Pliki audio gotowe do pobrania i wykorzystania w serwisach informacyjnych w rozgłośniach radiowych i internetowych dostępne w SoudCloud Episkopat News.

Serwis VIDEO

Konferencje prasowe, wypowiedzi, relacje z wydarzeń mających miejsce w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski to tylko niektóre z nagrań video obecnych na kanale YouTube Episkopat News – zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

BRAK KOMENTARZY