W samo południe Ojciec Święty przyjmuje biskupów z archidiecezji: krakowskiej i warszawskiej oraz z diecezji: warszawsko-praskiej, bielsko-żywieckiej, kieleckiej, tarnowskiej, płockiej i Ordynariatu Polowego. Biskupom przewodniczy kard. Stanisław Dziwisz, który skieruje słowo do Ojca Świętego.
W poniedziałkowe popołudnie są spotkania w Papieskich Radach: ds. świeckich, ds. środków komunikacji oraz ds. Kultury. Dziś też jest spotkanie w sekretariacie stanu.
Nie da się ukryć, że biskupi polscy są przyjmowani w Watykanie z wielką serdecznością jako biskupi ojczyzny Jana Pawła II.
+
Kard. Stanisław Dziwisz był obecny przy wizycie Ad limina tysięcy biskupów z całego świata podczas pontyfikatu bł. Jana Pawła II. Tym razem przybywa wraz z biskupami metropolii krakowskiej, warszawskiej i Ordynariatu Polowego na zaproszenie Papieża Franciszka.
W swoim przemówieniu zwrócił uwagę m.in. na przykład księży, którzy wyjeżdżają na misje oraz na kwestię duszpasterstwa mówiąc, że nasze parafie przypominają niekiedy „śpiącego olbrzyma”, którego trzeba obudzić, aby radość Ewangelii docierała do wszystkich obojętnych, żyjących poza Kościołem”. Jednocześnie Metropolita Krakowski podkreślił wagę katechezy młodzieży akademickiej, biorąc pod uwagę fakt, iż w samym Krakowie jest ponad dwieście tysięcy studentów.
Podczas spotkania z Papieżem zwrócono również uwagę na to, że „wielkie emocje i ostre dyskusje budzi sprawa zapłodnienia in vitro oraz ideologia gender”.
Kard. Dziwisz wyraził wdzięczność za zapowiedzianą kanonizację błogosławionych Papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II oraz to, że Ojciec Święty jest oczekiwany z wielką radością w Polsce w kontekście Światowego Dnia Młodzieży w 2016.