Abp Gądecki: zerwane więzi z Chrystusem prowadzi do duchowego wyjałowienia

Człowiek pozbawiony fundamentu Bożego ulega rozpadowi, podobnie jak budynek bez fundamentu i kamienia węgielnego. Pęka jego serce, jego człowieczeństwo, jego cywilizacja i kultura, rozpada się literatura i sztuka – kontynuował metropolita poznański.

[caption id="attachment_18484" align="alignnone" width="839"]Fot. BR Fot. BR[/caption]

Kamień węgielny pochodzi z grobu św. Jana Pawła II. Został przywieziony do Polski przez siostrę zakonną ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, która uczestniczyła w translokacji grobu papieża z grot watykańskich do bazyliki św. Piotra.Parafia pw. św. Jana Pawła II zostanie wydzielona z obecnie istniejącej parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. O powstaniu świątyni zadecydowało znaczące zwiększenie się liczby mieszkańców na poznańskich Naramowicach. Parafia już dziś liczy blisko 15 tys. mieszkańców, a ciągle powstają tam nowe budynki mieszkalne.

Kościół św. Jana Pawła II będzie jednonawową świątynią na 350 miejsc siedzących z chórem i antresolą organową, zaprojektowaną na osi wschód-zachód. W budynku z białej i szarej cegły klinkierowej znajdzie się także część administracyjno-mieszkalna. Łączna powierzchnia zabudowy liczyć będzie 710 metrów kwadratowych, przy kościele stanie wieża o wysokości 29 metrów. Autorem projektu kościoła jest architekt Maciej Organista. Kościół stanie na działce, która należy do parafii. Prace ziemne przy budowie świątyni rozpoczęły się latem 2014 roku, po uzyskaniu stosownych pozwoleń administracyjnych.

Poznańskie uroczystości ku czci św. Jana Pawła II zakończy procesja z relikwiami świętego papieża i Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

Tekst homilii

Fot. BR

[gallery order="DESC" masterslider="true" auto_height="true" caption="false" ids="18485,18486,18484,18487,18488,18489,18490,18491,18492,18493"]
« 1 »