Z życzeniami odkrywania misyjnego nakazu „Idźcie i głoście” zwrócił się do wiernych archidiecezji poznańskiej abp Stanisław Gądecki. „Życzę Wam osobistego doświadczania mocy Zmartwychwstałego Pana. On bowiem naprawdę żyje i my – podobnie jak pierwsi uczniowie – możemy Go w Kościele spotykać w modlitwie, w sakramentach i w słowie Bożym. Niech z tych spotkań rodzi się pragnienie świadczenia o Zmartwychwstałym wobec każdego napotkanego człowieka” – napisał metropolita poznański.
Abp Gądecki w swoim słowie na dzień Zmartwychwstania zauważa, że „przez swój powrót do życia Chrystus udowodnił, że wszystko, co głosił, jest prawdą. Światu, który wartości uważa za zmienne, a prawdę – za rzecz osobistych przekonań, Zmartwychwstały głosi, że Prawda istnieje i znajduje ją każdy, kto słucha Jego głosu”.
„Ten, który pokonał własną śmierć, jest w stanie pokonać także śmierć naszą. I chociaż na myśl o końcu ziemskiego bytowania ludzkie serce drży, to jednak wiara w Zmartwychwstałego daje głęboką nadzieję, że w naszym życiu ostatnie słowo nie należy do śmierci i do grobu, ale do Chrystusa, Pana życia” – pisze metropolita poznański.
Z kolei w życzeniach przygotowanych dla Telewizji Polskiej abp Gądecki zwrócił się z życzeniami do wszystkich Polaków.
„Z okazji Świat Wielkanocnych życzę rządzącym w naszym kraju, aby w swojej odpowiedzialnej służbie kierowali się zawsze dobrem człowieka, rodziny i społeczeństwa. Całemu Kościołowi w Polsce, wszystkim rodzinom, środowiskom pracy, nauki i kultury, a także rodakom żyjącym poza granicami Ojczyzny, wszystkim, którzy podzielają z nami wiarę w Zmartwychwstałego a także tym, którzy poszukują prawdy oraz motywów do życia, miłości i nadziei życzę prawdziwie wielkanocnej radości, pomagającej przezwyciężać trudności dnia codziennego i urzeczywistniać szlachetne marzenia. Chorym, więźniom i wszystkim ubogim życzę nadziei i solidarności ludzkich serc” – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
KAI/BPKEP
Publikujemy treść życzeń:
Drodzy Archidiecezjanie!
Liturgia paschalna noc Zmartwychwstania nazywa „nocą pełną blasku”. To bowiem właśnie wtedy, gdy świat okrywały ciemności, dokonał się cud, który przekracza ludzkie wyobrażenia. W ukryciu przed ludzkimi oczami rozbłysło pochodzące z nieba światło nadziei.
Przez swój powrót do życia Chrystus udowodnił, że wszystko, co głosił, jest prawdą. Światu, który wartości uważa za zmienne, a prawdę – za rzecz osobistych przekonań, Zmartwychwstały głosi, że Prawda istnieje i znajduje ją każdy, kto słucha Jego głosu. Ten, który pokonał własną śmierć, jest w stanie pokonać także śmierć naszą. I chociaż na myśl o końcu ziemskiego bytowania ludzkie serce drży, to jednak wiara w Zmartwychwstałego daje głęboką nadzieję, że w naszym życiu ostatnie słowo nie należy do śmierci i do grobu, ale do Chrystusa, Pana życia.
Radosna wieść o zwycięstwie nad śmiercią, grzechem i szatanem rozeszła się po świecie dzięki uczniom, którzy osobiście spotkali Zmartwychwstałego. Posłani przez Niego aż po krańce świata, stali się świadkami budzącymi wielkanocną nadzieję w każdym ludzkim sercu.
Drodzy Siostry i Bracia!
W roku duszpasterskim, w którym Kościół przypomina nam ten sam misyjny nakaz „Idźcie i głoście”, życzę Wam osobistego doświadczania mocy Zmartwychwstałego Pana. On bowiem naprawdę żyje i my – podobnie jak pierwsi uczniowie – możemy Go w Kościele spotykać w modlitwie, w sakramentach i w słowie Bożym. Niech z tych spotkań rodzi się pragnienie świadczenia o Zmartwychwstałym wobec każdego napotkanego człowieka.
Życzę też wiele pogody ducha, wzajemnej miłości w rodzinach, prawdziwego odpoczynku, zdrowia oraz wszelkiej doczesnej pomyślności.
Na radosny czas świętowania i na trudy codziennego życia z serca Wszystkim błogosławię!
+ Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański