Bp Miziński: Bez nawrócenia, czeka nas zagłada świata

Współczesny człowiek, przez działania sprzeczne z prawem Bożym zmierza ku zagładzie. Jest tylko jedna droga oczyszczenia świata: nawrócenie, pokuta i zadośćuczynienie za grzechy - powiedział bp Artur Miziński, podczas obchodów jubileuszu 100. rocznicy objawień fatimskich w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie.

W homilii, bp Miziński wyjaśnił, na czym polega różnica pomiędzy objawieniem publicznym, a objawieniem prywatnym. – Objawienia prywatne mają pomóc wiernym odczytywać znaki czasu i znajdować właściwe odpowiedzi na nie w świetle wiary płynącej z objawienia publicznego, wyrażonego na kartach Pisma Świętego – powiedział.

>>Pełna treść homilii

Sekretarz generalny KEP zauważył, że objawienia maryjne nie są uzupełnieniem Ewangelii, ale stanowią pomoc w pełniejszym przeżywaniu nauczania Chrystusa. – Maryja, wybrała pasterzy z Fatimy, aby przypomnieć światu wezwanie do nawrócenia i pokuty. Czy Pan Jezus zaczynając swoje nauczanie nie wołał „nawracajcie się, bo bliskie jest Królestwo Boże?” – pytał hierarcha.

[embed]https://www.flickr.com/photos/episkopatnews/albums/72157681926848120[/embed]

Bp Miziński przypominając treść orędzia, jakie Matka Boża skierowała do dzieci z Fatimy, zwrócił uwagę na jego ciągłą aktualność. – Współczesny człowiek, przez swoje działania sprzeczne z prawem Bożym zmierza raczej ku zagładzie świata, a nie ku jego ocaleniu. Jest tylko jedna droga oczyszczenia świata, ta którą wskazała Fatimska Pani: nawrócenie, pokuta i zadośćuczynienie za grzechy – wskazał.

Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie była centralnym miejscem obchodów jubileuszu 100. rocznicy objawień fatimskich w archidiecezji lubelskiej. Do obchodów, parafie przygotowały tygodniowe misje święte, prowadzone przez księży Misjonarzy Świętej Rodziny.

KAI / Lublin
« 1 »