W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce zapewniam o naszej modlitwie w intencji ofiar, ich rodzin i wszystkich, którymi wstrząsnęło to wydarzenie. Każda przemoc powinna spotkać się ze słowami najwyższego potępienia oraz ze stanowczą reakcją ze strony władz lokalnych oraz wspólnoty międzynarodowej - napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w kondolencjach skierowanych na ręce bp. Patricka Dunna, Przewodniczącego Konferencji Katolickich Biskupów Nowej Zelandii, po zamachu terrorystycznym w Christchurch w Nowej Zelandii.
Publikujemy pełną treść kondolencji:
Warszawa, 15 marca 2019 r.
Ekscelencjo, Najdostojniejszy Księże Biskupie,
Serdecznie proszę Waszą Ekscelencję – jako przewodniczącego Konferencji Katolickich Biskupów Nowej Zelandii – o przekazanie wyrazów współczucia Wspólnocie Muzułmańskiej w Christchurch, z powodu zamachu terrorystycznego, w wyniku którego życie straciło 49 osób.
W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce zapewniam o naszej modlitwie w intencji ofiar, ich rodzin i wszystkich, którymi wstrząsnęło to wydarzenie.
Chciałbym przekazać również zapewnienia o naszej duchowej bliskości i wsparciu tym, których ten haniebny czyn napełnił lękiem i niepewnością co do swojego bezpieczeństwa.
Każda przemoc powinna spotkać się ze słowami najwyższego potępienia oraz ze stanowczą reakcją ze strony władz lokalnych oraz wspólnoty międzynarodowej.
Ufam, że dzięki wspólnemu wysiłkowi i modlitwie ludzi dobrej woli, świat w którym żyjemy stanie się jeszcze bardziej bezpieczny i przyjazny dla wszystkich.
Z modlitwą,
abp Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)
______________ Bp Patrick DUNN Biskup Auckland Przewodniczący Konferencji Katolickich Biskupów Nowej Zelandii