Od 15 do 17 stycznia w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego odbędzie się międzynarodowa konferencja online z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły "Ku przyszłości z Janem Pawłem II". Trzydniowy program został podzielony na trzy główne tematy: antropologia i etyka, rodzina i społeczeństwo, wiara i życie Kościoła.
– Jest dla nas oczywiste, jak ważna jest myśl Jana Pawła II, i że jest ona zawsze aktualna, nawet jeśli niektóre jej aspekty są odkrywane dopiero teraz. To znak jego proroczego wymiaru. Jesteśmy świadomi, jak ważne jest widzieć Kościół w Jego ciągłości i dlatego uważamy, że najważniejszym sposobem podkreślenia tego jest pogłębienie znaczenia idei Jego świętych. Geniusz św. Jana Pawła II można dostrzec w całej jego myśli, ale także w Jego działaniu jako Pasterza Kościoła i przywódcy w bardzo szczególnym czasie w historii świata. Z tego powodu pragniemy dzielić się tym ze wszystkimi ludźmi i rozpowszechniać na całym świecie – piszą organizatorzy konferencji. – W dobie kryzysu koronawirusa szczególnie istotne staje się filozoficzne spojrzenie na osobę ludzką, zgłębienie problematyki rodziny i społeczeństwa oraz pogłębiona refleksja nad życiem wiary. Jednakże każdy kryzys, to także czas oceny naszej sytuacji i wyzwanie, jakim jest udzielanie nowych odpowiedzi i stawianie w życiu nowych akcentów. Z pewnością teraz jest to również doskonała okazja, by szerokiej publiczności zaprezentować myśl Jana Pawła II, która, miejmy nadzieję, da kolejne światło entuzjazmu i zapoczątkuje nowe inicjatywy dzięki obecnym technologiom – podkreślają.
Sympozjum adresowane jest do wszystkich. Od ludzi nauki, po prostych miłośników osobowości Jana Pawła II. – Jesteśmy przekonani, że jest to również okazja do chwalenia Pana i budowania mostów w obecnym czasie dla Kościoła. Dlatego też zdecydowano, aby było ono otwarte dla wszystkich, którzy chcą w nim uczestniczyć – bez opłaty wpisowej – nawet jeśli uczestnicy będą proszeni o rejestrację, by ułatwić podsumowanie wpływu i zainteresowania tym projektem – zaznaczają organizatorzy.
Więcej informacji i zapisy: tutaj.
Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej