Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski zapraszają na konferencję prasową zapowiadającą XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku poświęcony w sposób szczególny Ukrainie.
Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie
oraz
Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski zapraszają na konferencję prasową zapowiadającą XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku poświęcony w sposób szczególny Ukrainie
zapraszają na konferencję prasową zapowiadającą XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku poświęcony w sposób szczególny Ukrainie.
Konferencja odbędzie się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski (Skwer kard. S. Wyszyńskiego 6, Warszawa, sala 16) w czwartek 10 listopada o godzinie 11.00.
W spotkaniu udział wezmą:
Abp Tadeusz Wojda, przewodniczący sekcji polskiej PKWP, arcybiskup metropolita gdański (on-line)
Bp Edward Kawa, biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej Kościoła rzymskokatolickiego, Ukraina (on-line)
Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej PKWP
Konferencję poprowadzi ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.
Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym został ustanowiony decyzją Konferencji Episkopatu Polski w 2008 roku. Obchodzony jest w każdą drugą niedzielę listopada (w tym roku 13 listopada), a jego organizatorem jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Widząc, co dzieje się za wschodnią granicą, PKWP postanowiło zwrócić uwagę na potrzeby ludzi żyjących w kraju wojny: kobiet, dzieci i osób starszych. Ukraina wymaga ciągłego wysiłku humanitarnego, a wraz z przedłużającą się rosyjską agresją, rośnie ryzyko zobojętnienia.
Na miejscu Papieskie Stowarzyszenie wspiera cierpiących dzięki ogromnemu zaangażowaniu sióstr zakonnych i księży, gotowych do tego, by podzielić się ze swoimi wiernymi ostatnią kromką chleba. W kraju wojny Kościół staje się wszystkim: szpitalem, kuchnią i noclegownią. Do niego zgłaszają się ci, którzy czekają na pomoc.
UWAGA REDAKCJE: Dziennikarzy chętnych do wzięcia udziału w konferencji prosimy o wcześniejszą akredytację. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: biuroprasowe@episkopat.pl do 9 listopada, do godz. 16:00.
Wejście na konferencję będzie możliwe na podstawie wcześniejszej akredytacji i po okazaniu legitymacji prasowej.
BP KEP