W czwartek, 21 września o godz. 9.00 abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski będzie celebrował Mszę św. na rozpoczęcie odbywającego się na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego, Narodowego Kongresu Trzeźwości. Metropolita Poznański wygłosi również wykład dla uczestników spotkania.

Jednym z dwóch głównych wydarzeń Narodowego Kongresu Trzeźwości była pielgrzymka na Jasną Górę 17 i 18 czerwca. Drugim będzie zaplanowana w dniach 21-23 września trzydniowa sesja na UKSW w Warszawie zatytułowana: „Rola państwa i samorządów w służbie trzeźwości narodu”. Otworzy ją Msza św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w kościele akademickim pw. św. Józefa przy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie. O godz. 10.40 w Auditorium Maximum UKSW Metropolita Poznański zwróci się do uczestników kongresu z wykładem.  

Następnie w Auli im. Roberta Schumana zostanie zaprezentowany Hymn Narodowego Kongresu Trzeźwości skomponowany przez Piotra Pałkę w wykonaniu Chóru Królowej Polski (Queen’s Choir).

Wśród prelegentów konferencji będą m.in. bp Adam Lepa, o. prof. Jacek Salij OP,  ks. Marek Dziewiecki, prof. dr hab. Krzysztof Wojcieszek, a także Emanuele Scafato z Włoskiego Instytutu Sanitarnego. Kongres zakończy w niedzielę 24 września Msza św. dziękczynna.

Również w niedzielę odprawione zostaną uroczyste liturgie w intencji trzeźwości w kościołach w całej Polsce. Tego dnia, w katedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie przy grobie sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego zostaną złożone postanowienia kongresowe.

Dodatkowo, w ramach wydarzeń kongresowych  23 września na Placu Piłsudskiego w Warszawie będzie miało miejsce spotkanie rodzinne „Świadek wolności”. Jak mówi bp Bronakowski, w tym dniu Plac Piłsudskiego zamieni się w arenę spotkań, rozmów, debat, pokazów edukacyjnych, konkursów i zabaw. Wieczorem planowany jest radosny koncert ludzi wolnych.

Zobacz też:
>>Program Konferencji na UKSW

>>Strona internetowa Narodowego Kongresu Trzeźwości
>>Bp Bronakowski zaprasza na Narodowy Kongres Trzeźwości

BP KEP