Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki po raz kolejny objął patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski akcję „Misjonarz na Post”. Jest to inicjatywa zachęcająca do duchowego wsparcia polskich misjonarzy i misjonarek na całym świecie.

Modlitewna kampania organizowana jest już po raz dziesiąty i rozpocznie się wraz z początkiem Wielkiego Postu, czyli 22 lutego 2023 roku. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz, który wymaga podania imienia, nazwiska i adresu e-mailowego. W odpowiedzi przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza lub misjonarki, którego wspiera się duchowo w dowolnie wybrany sposób, np. poprzez post, modlitwę, ofiarowanie cierpienia lub inne postanowienia.

Inicjatywa organizowana jest przez redakcję portalu misyjne.pl i dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”. Oprócz Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, akcję honorowym patronatem objął również bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

misjonarznapost.pl/ BP KEP