Ostatni etap peregrynacji rozpoczął się 3 września w kościele oo. franciszkanów w Chełmie, skąd znaki wyruszą do parafii św. Rodziny. W piątek Krzyż oraz kopia ikony Salus Populi Romani odwiedzi szkoły średnie: II LO, IV LO, I LO oraz III LO,   a po południu zawitają do kościoła Rozesłania Apostołów, skąd w uroczystej procesji zostaną przeniesione do Bazyliki Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Mariackiej).

W sobotę przed południem na kilka godzin zatrzymają się jeszcze w parafii Chrystusa Odkupiciela i powrócą znów do Bazyliki Mariackiej, gdzie odbędą się centralne uroczystości pożegnania i przekazania znaków Światowych Dni Młodzieży do diecezji płockiej.

Peregrynacja znaków Światowych Dni Młodzieży rozpoczęła się 21 sierpnia w Garbowie podczas III Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Następnie Krzyż oraz kopia ikony Salus Populi Romani odwiedziły Kazimierz Dolny, Wąwolnicę, Nałęczów, Kraśnik, Lublin, Lubartów, Świdnik, Łęczną, Krasnystaw oraz Chełm. Łącznie peregrynacja trwała 15 dni (wyjątkowo 29 sierpnia znaki wyjechały do diecezji łowickiej).

KAI / lsz / Lublin

BRAK KOMENTARZY