Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Siedmiu biskupów wzięło udział 13 lutego 2018 r. w spotkaniu metropolitalnym w rezydencji arcybiskupów poznańskich. Przewodniczył mu arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański. Do metropolii poznańskiej należy archidiecezja poznańska i diecezja kaliska.

Oprócz poznańskich biskupów pomocniczych – Grzegorza Balcerka i Damiana Bryla oraz biskupa seniora Zdzisława Fortuniaka – w roboczym spotkaniu wziął udział biskup Edward Janiak, ordynariusz kaliski oraz kaliscy biskupi seniorzy Stanisław Napierała i Teofil Wilski. Omawiano m.in. kwestie związane z wprowadzeniem w poznańskim seminarium roku propedeutycznego dla kandydatów do kapłaństwa.

W trosce o lepszą formację kandydatów do kapłaństwa z dniem 1 października abp Gądecki rozszerzył formację w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu o okres propedeutyczny, który będzie trwał rok. Od 2018 r. przygotowanie do przyjęcia święceń kapłańskich będzie trwało więc w archidiecezji poznańskiej siedem lat. Formacja kleryków podczas roku propedeutycznego odbywać się będzie w domu seminaryjnym w Nadziejewie,  kilkadziesiąt kilometrów od Poznania. Następnie klerycy rozpoczną studia w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu i na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

za: www.archpoznan.pl/KAI

>>Więcej o roku propedeutycznym w archidiecezji poznańskiej

SHARE