Pod hasłem „Pójdę ufna za Tobą” odbędzie się 19 maja br. 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę. Organizatorem pielgrzymki jest Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet.

„Dziś, kiedy w naszej codzienności napotykamy różne trudności, ogarnia nas zwątpienie czy brakuje sił, potrzebujemy przewodników, którzy pomogą nam zrozumieć Boży zamysł w tym, co nas w życiu spotyka. Bóg w życiu św. Faustyny, a także innych świętych kobiet, okazał im swoje miłosierdzie w niesprzyjających okolicznościach ich życia, także po to, by ostatecznie dać im niebo” – czytamy w zaproszeniu bp. Wiesława Szlachetki, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet.

„Pragniemy, aby spotkanie polskich kobiet w sanktuarium na Jasnej Górze było okazją do oddania Bogu przez pośrednictwo Jezusa Miłosiernego, Matki Miłosierdzia i św. Faustyny słabości, trudności i kompleksów” – podkreślił bp Szlachetka. „Chcielibyśmy, aby czas słuchania Słowa Bożego i modlitwy był okazją do uczenia się prawdziwej ufności Bogu oraz pozwolił uczestniczkom pielgrzymki wrócić do codziennego życia z decyzją, że chcą ufnie iść za Jezusem, aby wypełnić swoją misję i powołanie” – zaznaczył Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Kobiet.

Spotkanie na Jasnej Górze rozpocznie się o godz. 12 modlitwą Anioł Pański i wprowadzeniem. O godz. 12:10 uczestniczki wysłuchają konferencji s. Gaudii Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia pt. „Dlaczego tak trudno zaufać Jezusowi?”. O godz. 14 Mszy św. koncelebrowanej z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej w Kaplicy Cudownego Obrazu będzie przewodniczył i homilię wygłosi biskup sosnowiecki Artur Ważny. O godz. 16:15 przewidziana jest Modlitwa Różańcowa.

BP KEP