W niedzielę 23 października 2022 r. spotkamy się w Sanktuarium św. Jana Pawła II, by modlić się wspólnie za osoby, które doświadczyły wykorzystania seksualnego przez duchownych Kościoła Katolickiego. Wydarzenie rozpoczniemy od mszy świętej w intencji osób skrzywdzonych, która zostanie odprawiona o godzinie 17:00 w Kościele Górnym Sanktuarium.

Wspólna modlitwa w intencji osób Zranionych, w której uczestniczył będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak, rozpocznie się o godzinie 18.00 w tym samym miejscu.

Po modlitwie zapraszamy do sali „Białej” na spotkanie przy kawie oraz z naszym gościem abp. Wojciechem Polakiem – delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Małoletnich. Spotkanie będzie miało formę pytań i odpowiedzi, podczas którego każdy będzie mógł zabrać głos.

Jesteśmy przekonani, że pokorna i płynąca z serca wspólna modlitwa za skrzywdzonych, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna naszej wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie. Zapraszamy na to wydarzenie osoby, które zmagają się ze zranieniem wykorzystania na tle seksualnym oraz tych, którym szczególnie bliska jest troska o osoby Zranione.

Organizatorzy
świeccy katolicy z Krakowa