W dniach 9 i 10 marca br., w Sanktuarium Narodowym św. Andrzeja Boboli w Warszawie, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ poprowadzi rekolekcje wielkopostne dla dziennikarzy i ludzi mediów. Tematem przewodnim rekolekcji będzie prawda.

„Chciałbym, aby podczas tych rekolekcji osoby na co dzień pracujące w mediach mogły chociaż na chwilę zastanowić się nad tym, czemu i komu ma służyć nasza praca. Chciałbym, byśmy zastanowili się, na czym opieramy naszą służbę bliźnim, polegającą na rzetelnym przekazywaniu informacji i kreowaniu ubogacającej społeczeństwo publicystyki. Wiem, że świat ludzi mediów kształtowany jest przez różne idee i grupy wpływów. Inspiracją może być też Ewangelia, nawet dla ludzi deklarujących się jako niewierzący lub poszukujący. To przecież pewien spójny system wartości, który zawsze wskazywał na to, co uniwersalne i ukształtował naszą zachodnią cywilizację” – zaznaczył rzecznik KEP.

Ks. Gęsiak przekazał, że jako temat rekolekcji wybrał pojęcie prawdy. „Jednym z najważniejszych wyznaczników pracy ludzi mediów jest odniesienie do prawdy. Chciałbym wraz z dziennikarzami i ludźmi mediów, do których sam się zaliczam, wspólnie zastanowić się nad tym, czym jest prawda, czy istnieje jedna prawda, czy mamy wiele prawd, czy każdy może mieć swoją prawdę, i czy wreszcie istnieje prawda absolutna. Będziemy się nad tym zastanawiać pozostając +na offie+, gdzie jesteśmy sobą i nie musimy przed nikim niczego udawać” – podkreślił rzecznik Episkopatu.

„Pragnę zaprosić wszystkich dziennikarzy i ludzi związanych z mediami na dwudniowe ćwiczenia duchowne. Te dwa wieczory w Sanktuarium Narodowym św. Andrzeja Boboli to zaproszenie na spotkanie z Panem Bogiem i z samym sobą w prawdzie, aby umocnić się duchowo, dobrze przygotować do Wielkanocy i jeszcze rzetelniej i skuteczniej wypełniać naszą misję w mediach” – zachęcił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

BP KEP

Program rekolekcji:

Sobota, 9 marca 2024

18:00 Konferencja I

18:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania

19:00 Msza św. z homilią

Niedziela, 10 marca 2024

20:30 Konferencja II

21:00 Msza św. z homilią