„Stwórzmy most modlitewny w intencji pokoju na Ukrainie” – zachęcają organizatorzy Kongresu Młodzieży Polonijnej. W czasie najbliższego spotkania online, w sobotę 9 kwietnia o godz. 17.00, młodzież z Ukrainy poprowadzi Drogę Krzyżową. Do modlitwy będzie mógł dołączyć każdy poprzez platformę Zoom.

W sobotę 9 kwietnia, w godzinach od 15.00 do 18.00 (czasu polskiego) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu: Kongres Młodzieży Polonijnej online! Tym razem poświęcone zostanie sakramentowi pokuty i pojednania i odbędzie się pod hasłem: „Idź w pokoju”. Gościem specjalnym będzie ks. Piotr Jarosiewicz, duszpasterz młodzieży i asystent diecezjalny KSM, który przybliży główny temat spotkania, a także odpowie na pytania uczestników.

Podczas Kongresu będzie miała miejsce specjalna modlitwa o pokój w Ukrainie. Drogę Krzyżową o godz. 17.00 poprowadzi w tej intencji młodzież z Ukrainy. „Zapraszamy Was, a także Waszych przyjaciół i znajomych, stwórzmy most modlitewny w intencji pokoju na Ukrainie. Jeśli nie możesz uczestniczyć w całym spotkaniu Kongresu Młodzieży Polonijnej – Bądź z nami na modlitwie!” – czytamy w zaproszeniu Biura Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Oprócz mostu modlitwy, podczas spotkania kongresowego zaplanowano również powitanie nowego Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, którym podczas ostatniego zebrania plenarnego episkopatu został wybrany bp Piotr Turzyński. Młodzi podziękują też dotychczasowemu delegatowi bp. Wiesławowi Lechowiczowi za zorganizowanie Kongresów Młodzieży Polonijnej i jego wieloletnią posługę dla Polonii.

 Zapisy na Kongres za pomocą formularza 

Więcej informacji: facebook.com/kongresMlodziezyPolonijnej

www. emigracja.episkopat.pl 

RELACJE Z WCZEŚNIEJSZYCH KONGRESÓW

Biuro Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej / BP KEP