Dyrekcja krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce odpowiedziała na apel kard. Luisa Tagle, prefekta Kongregacji Ewangelizacji Narodów, aby mocniej wspierać Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła, założone przez Joannę Bigard.

„Ten rok jest szczególny i wiemy, że blisko 80 tysięcy kleryków w seminariach misyjnych czeka na naszą pomoc. Wiele wspólnot cierpi z powodu COVID-19, dlatego jeszcze mocniej musimy zatroszczyć się o misyjnych kleryków” – powiedział ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy PDM.

Dzięki życzliwości mediów przez cały listopad Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce promowały akcję Adoptuj Misyjnych Seminarzystów (AdoMiS), która jest znana już od ośmiu lat. Polega na zadeklarowaniu stałej modlitwy za seminarium misyjne oraz pomocy materialnej.

4 listopada (we wspomnienie św. Karola Boromeusza) ruszyła też internetowa zbiórka, w której zebrano prawie 35 tys. zł na rzecz misyjnych seminarzystów. Przygotowano specjalne krótkie filmy informacyjne oraz promocyjne, które były emitowane w telewizji, w radiu oraz na zaprzyjaźnionych portalach internetowych. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy.

Rozbudzenie świadomości, że kleryk dziś – jutro będzie kapłanem Chrystusa, musi stać się naszym nadrzędnym i pierwszym zadaniem – powiedział ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła. Borykamy się ze spadkiem liczby powołanych, są miejsca, gdzie kapłanów brakuje bardzo mocno. Tam, gdzie jest kapłan, jest Eucharystia, a tylko ona prawdziwie buduje Kościół.

Każdego roku z dyrekcji krajowej PDM w Polsce przekazujemy około 70 tys. dolarów na rzecz Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła.

mb/pdm