PTODM zaprasza szpitale do udziału w ogólnopolskim programie „Bądź przy mnie – wsparcie społeczne i duchowe dla pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19”

Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie (PTODM), we współpracy z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, Zespołem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Polską Radą Ekumeniczną, pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Pacjenta realizuje ogólnopolski program „Bądź przy mnie – wsparcie społeczne i duchowe dla pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19”.

Celem programu jest zapewnienie, aby żaden chory na COVID-19 nie był samotny w szpitalu, zwłaszcza w okresie zagrożenia życia, bezradności i umierania i aby nikt nie był pozbawiony opieki duchowej właśnie wtedy, gdy najbardziej jej potrzebuje.

Do udziału w programie zostały zaproszone wszystkie szpitale publiczne. Placówki, które do niego przystąpią, otrzymają bezpłatnie:

1) w ramach pierwszej części programu („Porozmawiaj ze mną”) –  2 smartfony (jeden na oddział intensywnej terapii i jeden na oddział „covidowy”) z pakietem darmowych rozmów i transmisji danych (darczyńcą jest Polkomtel Sp. z o.o., operator sieci Plus), w celu umożliwienia chorym na COVID-19, szczególnie niesamodzielnym, w stanie ciężkim lub w stanie zagrożenia życia, wirtualnego kontaktu z osobami bliskimi

2) w ramach drugiej części programu („Podnieś mnie na duchu”) – wsparcie w zakresie środków ochrony osobistej dla kapelanów.

Program ten ma szczególne znaczenie wobec zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, które wielu chorych będzie musiało spędzić w szpitalu, w odizolowaniu od swoich bliskich.

Informacje o programie znajdują się na stronie internetowej ptodm.org.pl.

Pytania dotyczące programu można kierować pod adresem ptodm@mp.pl.

PTODM