Dziękuję za oddane serca, umysły, siły i czas w wielkim dziele wychowania dzieci i młodzieży oraz za świadectwo ofiarnego i szlachetnego życia – napisał bp Piotr Turzyński, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Nauczycieli, w życzeniach z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

Bp Turzyński przypomniał, że w tym roku przypada okrągła rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej i podziękował nauczycielom za trud, jaki wkładają w codzienną edukację młodzieży. „250 lat temu, 14 października 1773 roku, aby ratować Rzeczpospolitą, światli Polacy utworzyli Komisję Edukacji Narodowej. Mieli świadomość, że +takie będą Rzeczpospolite, jakie młodzieży chowanie+. Na pamiątkę tego dnia świętujemy Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. To jest piękna okazja, aby Wam podziękować za trud formowania młodego pokolenia. Wasza misja ma wielkie znaczenie” – podkreślił delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli.

„Dziękuję za oddane serca, umysły, siły i czas w wielkim dziele wychowania dzieci i młodzieży oraz za świadectwo ofiarnego i szlachetnego życia” – napisał bp Turzyński.

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli nawiązał również do patronki polskich nauczycieli. „Niech inspiruje Was swoim wspaniałym przykładem bł. Natalia Tułasiewicz, która w ciemnych czasach wojny, a nawet w obozie zagłady, była wierna swojemu powołaniu życiowemu i stała się światłem nadziei dla innych” – przypomniał bp Turzyński.

BP KEP

 

Publikujemy pełny tekst życzeń:

Drodzy Nauczyciele!

250 lat temu, 14 października 1773 roku, aby ratować Rzeczpospolitą, światli Polacy utworzyli Komisję Edukacji Narodowej. Mieli świadomość, że „takie będą Rzeczpospolite, jakie młodzieży chowanie”. Na pamiątkę tego dnia świętujemy Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. To jest piękna okazja, aby Wam podziękować za trud formowania młodego pokolenia. Wasza misja ma wielkie znaczenie. Dziękuję za oddane serca, umysły, siły i czas w wielkim dziele wychowania dzieci i młodzieży oraz za świadectwo ofiarnego i szlachetnego życia.

Życzę, żeby uśmiech na twarzach dzieci i młodzieży oraz ich fascynacja życiem i wytrwałość w poszukiwaniu prawdy, były dla Was najpiękniejszą nagrodą. Niech inspiruje Was swoim wspaniałym przykładem bł. Natalia Tułasiewicz, która w ciemnych czasach wojny, a nawet w obozie zagłady, była wierna swojemu powołaniu życiowemu i stała się światłem nadziei dla innych. Życzę, żebyście cieszyli się także ludzkim szacunkiem i wdzięcznością.

Z błogosławieństwem

+ Piotr Turzyński
Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli

BRAK KOMENTARZY